Tipy na zútulnění domova

Domov je místem, kam se rádi vracíme a to zejména po náročném pracovním dnu. Slouží nejen pro stmelení rodiny či pro trávení času s přáteli. Především je útočištěm a místem pro odpočinek. Je důležité, abychom se cítili dobře. Přitom postačí pouze pár změn a můžeme vykouzlit si zcela příjemný domov, který nám bude dělat i radost. Zároveň nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása. Někdy méně je více. Ne vždy mnoho věcí budí estetický dojem. Někdy postačí uklidit nepoužívané věci a hned je domov o něco více útulnějším.
 obytný interiér
Kroky k příjemnému domovu

1.       Květiny – květena dělá domov domovem, bez flory by domov působil smutným a prázdným dojmem, zeleň v podobě květin dodá na kráse, účelnosti a jak je známo, rostliny vytváří kyslík, své kouzlo mají i řezané květiny, zejména takové žlutě zářící narcisky nebo pestro barevné tulipány či královna květin růže, udělají své, ostatně jako veškeré rostliny dodají punc útulnosti a je možno se vychutnávat pohled na jejich krásu.

 

2.       Polštáře a polštářky –  navozují příjemný a pozitivní dojem, zakoupit můžete polštáře v pestré škále barevného provedení, jako i vzorů či potisků. Ideálnější a praktičtější variantou je zakoupit polštáře mající odepínací povlak, který tak lze lépe udržovat v čistotě v rámci pravidelného praní, ale bonusem je vyměnitelnost. Tudíž je možno střídat a různě obměňovat. Pro nadšené a manuálně zručnější je alternativou si ušití vlastních povlaků na polštáře a mít tak vše sladěné dle svých představ a přání. Nejen že polštáře působí útulně, ale dodají i šmrnc v případě starší pohovky či gauče.

malá pracovna

3.       Osvětlení –  v tomto případě je myšleno jako ideální volba v podobě lampičky, svíčky či stále více oblíbené lucerny. Podtrhnou útulnost, ale zároveň dodají na intenzitě odlišnosti. Vdechnou domovu kouzlo ducha.

 

4.       Fotografie, obrazy – holé zdi bez obrazu vzbuzují prázdnotu, postačí i menší obrázek na zdi, který danou stěnu projasní a rozzáří, rovněž fotografie v rámečcích zdůrazní dokonalost útulnosti domova, neboť domov bez rodinné fotografie působí neosobně a studeně.

 

5.       Barvy – nebojte se barev, není třeba vždy mít všechny stěny vymalovány bíle, postačí byť jednu stěnu v místnosti vymalovat a obzvláštnit jinou barvou a tak prozářit celý domov, pokud jste zastánci bílých stěn, tak zvolte variantu barevných doplňků, ať domov působí hřejivě a jasně. Vsaďte na zelenou, nejen že je pokládána za uklidňující barvu, ale uvidíte kouzlo jasu zeleně.