OSTROVY V JIŽNÍ ČÁSTI THAJSKA

Thajsko samo o sobě již dávno není tou liduprázdnou krajinou, kam lidské noha nevkročila. Naopak, Thajsko se stalo velice populárním místem pro letní dovolenou. Pokud však nevyhledáváte davy lidí a ruch města vám nic neříká, zkuste vyrazit na některý z těchto jižních ostrovů, kde naleznete klid a krásnou přírodu.
krása Ostrovů

Koh Phayam

Koh Phayam je jedním z nejhezčích thajských ostrovů, který je známý hlavně pro svoje bílé pláže. Na tomto ostrově v Andamanském moři si užijete odpočinek, pozorování noční oblohy a příjemný relax. Potkat zde můžete umělce, světoběžníky i Thajce, kteří si vyrazili na dovolenou. Pokud se na Koh Phayam dostanete v březnu, budete svědky festivalu kašu ořechů.
kameny feng-shui

Koh Jum

Koh Jum, někdy také nazývaný Koh Pu se nalézá 25 kilometrů od turistického centra na pobřeží města Krabi. Ostrov je málo známý, takže zde příliš turistů nenajdete. Můžete vyrazit na vrchol hory Koh Pu Mountain a po náročném sportovním výkonu se zajít osvěžit na místní trh plný čerstvého ovoce.

Koh Tarutao

Tento ostrov má zajímavou historii, jelikož v minulosti sloužil jako politická věznice. Ruiny věznice nabízejí zajímavé místo, kam vyrazit, pokud se tak trochu rádi bojíte. Dnes je však celá oblast evidována jako národní park. Doprava na tento ostrov je trochu složitější, zřejmě proto není tak navštěvovaný. Takže, pokud chcete strávit dovolenou skutečně v klidu, tento ostrov bude pro vás jako dělaný.
sochy budhismu

Koh Tao

Jste-li milovníky potápění, tak na tzv. Želvím ostrově si ho užijete dosytnosti. Želvy jsou symbolem ostrova, při potápění nebo šnorchlování na ně snadno narazíte. Můžete zde využít výhodných nabídek různých potápěčských kurzů, které jsou dokonce zakončené mezinárodním certifikátem.