Co si pod pojmem „bazénová hadice“ lze vlastně představit?

 Je to v podstatě součást příslušenství, bez kterého by domácí bazén nemohl být v provozu. Bazénové hadice samotnou nádrž propojují s technologickou částí, kam se řadí filtrační komponenty, bazénové vysavače, výpustná zařízení, solární ohřevy, sprchy apod.

Bazénové hadice se vyrábí z kvalitního plastu, který musí odpovídat evropským standardům z hlediska odolnosti a zdravotních norem, svým tvarem připomínají elektroinstalační materiál „husí krk“.  Jsou pružné, ohebné, dělené po úsecích 1,1 nebo 1,5 mm v závislosti na průměru. Bazénové hadice jsou pochopitelně vystaveny působení UV záření, chemickým přípravkům a agresivní chlorované vodě, výrobci samozřejmě na toto pamatují, aby se již po několika sezónách instalované komponenty nerozpadly.
modrá hadice

Hadice se vyrábí ve dvou základních provedeních


·         Ohebné hadice k vysavačům, sprchám a solárnímu ohřevu


·         Poloohebné Flexi tlakové hadice pro rozvod vody

Plně ohebné hadice o průměrech 32 mm a 38 mm se instalují výhradně k příslušenství – k bazénovým vysavačům, solárním kolektorům a sprchám. Nejsou určeny pro zapuštění do nosné stavební konstrukce a pro práci s tlakovou vodou.

K rozvodům vody ať už v plně zapuštěných, nebo částečně zapuštěných bazénech slouží poloohebné Flexi hadice o průměrech 50 mm a 63 mm. Tento speciální vysoce odolný tlakový materiál lze ohýbat až na rádius 90° , přičemž odpadá montáž dalších podpůrných instalačních součástí (spojky, kolena apod.) Tlakové hadice pro rozvod vody se obvykle zapustí do stavební konstrukce, nebo pod úroveň zemského povrchu. Dodávají se v maximálních délkách 25 metrů jednoho kusu hadice.
bazén a brýle

A cena?

Pro Vaši představu: Cenové relace hadic o průměrech 32 a 38 mm pro připojení solárního ohřevu nebo sprchy se na počátku roku 2018 pohybují v rozmezí od 60 do 90 Kč za 1 metr, tlakové hadice určené výhradně pro rozvody vody a pro napouštění a vypouštění bazénů pořídíte v metrové délce za 90 – 130 Kč.