Klíčení fazolí adzuki je jeden ze způsobů, jak je připravit ke konzumaci

Podpora vyčerpaných ledvin

Ledviny jsou dnes velmi namáhaným orgánem, plní detoxikační funkci podobně jako játra a lidé je dnes velmi často přetěžují nadměrným pitím tekutin (přehnaným pitným režimem) anebo alkoholickými nápoji. Chceme-li našim ledvinám prospět, měli bychom do svého jídelníčku zařadit fazole. Tyto plody nemají tvar ledviny náhodou, takové podobenství plodů s lidskými orgány najdeme u celé řady z nich, jako příklad můžeme uvést vlašský ořech, který se nápadně podobá lidskému mozku. Vlašské ořechy také výrazně prospívají mozkové tkáni a nervové soustavě a fazole zas pomáhají léčit veškeré orgány močového ústrojí.

fazole v proutěném košíku

Fazole adzuki fungují jako přirozené diuretikum, což i dle principů Tradiční čínské medicíny prospívá lidem s nadváhou. Nezatěžují ledviny, naopak je pomáhají regenerovat, a současně nás zbavují toxinů a zplodin metabolismu. Lidem s nadváhou tyto malé nenápadné plody výrazně pomáhají, ale jsou prospěšné i ve formě prevence lidem relativně zdravým.

Diabetes – metla lidstva

Konzumací fazolí můžeme výrazně zvrátit průběh této civilizační choroby, neboť jednou z jejích příčin jsou potraviny s vysokým glykemickým indexem, které zároveň odebírají tělu potřebné živiny, přetěžují párový orgán slinivku a slezinu a to se časem projeví ve formě závažného onemocnění. Diabetem dnes trpí i velmi mladí lidé a určitý podíl viny mají jídla rychlého občerstvení (hamburgery, bílé pečivo, koblihy atp.) a samozřejmě i hektický životní styl, který ke konzumaci takových jídel přispívá.
směs několika druhů fazolí

Fazole adzuki lze klíčit

Tuto odrůdu fazolí můžete nechat vyklíčit, je to spolu s odrůdou mungo jediný druh této luštěniny, která není v syrovém stavu jedovatý. Fazole adzuki klíčení je navíc proces velmi snadný zvládne jej i začátečník. Někteří lidé doporučují fazolky nejprve přes noc namočit do vody, čímž se celý akt výrazně urychlí a zároveň tím zbavíte plody některých antinutrientů, ale klíčit je možné i bez této podmínky.