Burleska – zábava pro muže i ženy


Trochu erotiky, hodně umění
Nemylte se, burleska (či častěji užívaný český výraz, který zní varieté) není hanbincem, nebo místem kde nenasytní a lehce nechutní pánové staršího věku obhlížejí s neskrývaným zájmem polonahé mladé striptérky.
Varieté je prostorem, v němž se střetává celá řada různých vlivů, z nichž poloobnažená ženská těla jsou pouze jedním, nikoli jediným z nich.
Stačí se při představení pozorně zahledět na účinkující dívky a uvidíte, že se nejedná o činnost, která by byla jednoduchá nebo primárně zaměřená na uspokojování intimních potřeb mužů. Umělkyně zde sice podporují fantazii, ovšem ve vší počestnosti, bez naznačování možnosti pozdějších setkání s klienty v ústraní či kompletní nahoty.
ženy s drdolem
Burleska je uměleckou disciplínou propojující v sobě hudbu, tanec, výrazné kostýmy a komunikaci účinkujících skrze výrazná gesta a mimické výrazy. Pouze při vzájemném propojení a dokonalém vypilování všech těchto detailů je zážitek z představení ve varieté požitkem pro publikum jak mužského, tak také ženského pohlaví.
 
Divadlo, taneční vystoupení a módní přehlídka v jednom
Ať už jste sami fanoušky výše uváděných uměleckých disciplín, nebo patříte mezi pouhé obdivovatele práce druhých osob angažujících s v těchto oblastech, Burleska představuje možnost, jak uspokojit Vaše smysly. Zapomeňte na nudné a zdlouhavé činohry, uřvaná taneční vystoupení moderních dancerů nebo často velmi neestetické kousky z dílen vyhlášených módních návrhářů.
děvče u telefonu
Všechny tyto extrémy jsou ve varieté obrušovány svým souladem a citem pro detail. Díky tomu je možné, aby burleska uspokojila i velmi náročného diváka, včetně těch, kteří před jejím skutečným zhlédnutím mohou vůči podobné formě zábavy trpět stereotypní předsudky.
Burleska nebo varieté, na pojmenování vlastě tolik nesejde. Mnohem důležitější je to, abyste sami sebe neochuzovali o zážitek, který může změnit Váš pohled na umění.