Stěhování jako příležitost k odpočinku


Stěhování je výraz, s nímž si většina z vás pravděpodobně spojí utrpení různého rozsahu počínaje značnou únavou a konče pobytem v nemocnici se zlomenou končetinou. Tyto katastrofické scénáře se však odvíjí zpravidla tam, kde se lidé pokouší o stěhování sami, a kde zbytečně riskují újmu na zdraví přeceněním svých vlastních schopností. Přestěhovat se však také můžete i bez útrap, a nemusí jít vysloveně o akci na klíč, kterou převezme stěhovací firma se vším všudy, postačí, když si vše důsledně zorganizujete:

stěhování ložnice

Administrativní úkony – toto bývá paradoxně na celém procesu nejnáročnější. Zejména kontakt s nerudnými a komisními úředníky. Zatněte zuby a zajistěte si včas nové doklady, přepis energií, parkovací místo pro stěhováky a všechny další potřebné záležitosti. To ostatní už může probíhat v poklidu.

Balení věcí – mnoho stěhovacích firem vám zajistí balicí a výplňový materiál, tím pádem nemusíte nikde nic shánět a můžete se v poklidu pustit do balení. Nakonec zabalte i spotřebiče do tenké stretch fólie a máte hotovo.

stěhování nábytku

Nábytek – moderní rozebíratelný nábytek je rozumnější demontovat a přestěhovat po částech. Nestačí-li vám na to síly či schopnosti, přenechejte to stěhovákům, ti tuto práci zajišťují běžně a navíc jsou pojištění.

Instalace bytového vybavení – stěhovací firmy mohou zajistit i montáž obtížných typů bytového vybavení, jako jsou kuchyňské linky, vestavěné skříně, různé police, garnýže či zrcadla, zejména v panelových bytech, kde je náročné vrtání příklepovou vrtačkou do betonu.

Odvoz zbytečností – při stěhování se někdy podaří vytřídit předměty, kterých se chcete zbavit, a pokud se vám je nepodaří prodat nebo je někomu darovat, stěhovací firma stěhování v Praze je odveze na sběrný dvůr, případně může vyklidit celý sklepní prostor a další části obytného či užitkového prostoru.