Ráj pro muže s břitvou v ruce

V několika posledních letech se barber shopy začaly rozrůstat jako houby po dešti. Pánové totiž našli díru na trhu v podobě zábavy pro správné chlapy. Barber shop je totiž místo, na které mají většinou ženy přísný zákaz vstupu. Chlapi se tam tak mohou skutečně uvolnit, odpočinout si od svých drahých poloviček a popovídat si s ostatními o tématech, které dámy vůbec nezajímají.
křeslo barber shopu
Tato místa slibují příjemnou atmosféru salonů šedesátých let dvacátého století. Těšit se mohou na klasickou holicí pěnu, ostrou břitvu a kouřící ručník na obličeji. Na konci procesu přijde kolínská a pleskání holičových dlaní na obličeji. A kromě příjemného klábosení se mohou těšit také na malého panáčka nebo dobrou whiskey.

Moderní technologie jsou do pozadí

V roce 1902 přišel na světlo světa první holicí strojek od firmy Gillette, který měl výměnné žiletky. Skutečnou ránu ale úžasné umění klasického holení dostalo ve chvíli, kdy se na trhu objevily strojky se setrvačným a později síťovým pohonem. Tím se muži přesunuli ze salonů domů a péče o tvář se stala pouhou rychlovkou, kterou odbydou jednou za čas v koupelně, a to se týká vousů i vlasů.

Dlouhou dobu se považovalo za „teploušské“, když šel chlap ke kadeřníkovi. Dnes se tento názor rychle mění, což je vidět i na rychlosti, kterou barber shopy přibývají. Jedná se totiž zhruba o dvě provozovny za měsíc v rámci celé republiky. Najdete je samozřejmě po celé Praze, ale také v menších městech jako jsou například i České Budějovice.
břitva na krku

Tradiční luxus

V minulosti bylo běžné, že chlapi do barber shopů chodili a tento trend vznikl a nejvíce se rozšířil v Americe, ze které k nám také přišel. U nich jsme se inspirovali a v tomto případě to rozhodně není špatně. Každý správný muž potřebuje nejen svůj klid a pohodu, ale také svůj pravidelný rituál, kterého se bude držet. Ženy přece jen také chodí pravidelně jednou za pár týdnů ke své kadeřnici.

Můžete sice chtít jen upravit svou tvář, ale ruce kouzelníka s břitvou můžete využít i jinak. Nechte své ženy doma a užijte si speciální kosmetiku pro muže a debatu nad chlapskými tématy v prostoru, kde najdete motorky, hokej, ale i nádherný klavír ve výloze. Výběr podniku je důležitý a jen vy víte, jaké prostředí pro vás bude nejpříjemnější.