Ojetý vůz může být problémový

Pokud si chcete pořídit auto z druhé ruky, určitě byste měli přemýšlet nejen nad jeho cenou, ale rovněž i nad jeho technickým stavem. Ne všechna ojetá vozidla totiž splňují vše, co od moderního auta požadujete a některá jsou dokonce i poruchová. Proto je dobré předtím auto pořádně prohlédnout, pokud možno za přítomnosti odborníka. Je důležité zaměřit se hlavně na několik důležitých částí.

červený veterán

Brzdy by měly být tím prvním, co budete kontrolovat. Přeci jen bez nich nemáte šanci normálně zabrzdit, natož pak zaparkovat. Proto musí fungovat na jedničku s hvězdičkou. V opačném případě vás to může stát i život. Základem je kontrola nejen brzdové kapaliny, ale rovněž i příslušných hadiček a samozřejmě také brzdových kotoučů. V případě, že ty budou vadné, nemusíte hned auto odepisovat. Jejich výměna je poměrně levná a jednoduchá.

Dalším důležitým zařízením, které může být často vadné, je převodovka. Když ta je ze hry, je vozidlo v podstatě neovladatelné. Na rozdíl od brzdových kotoučů ale výměna převodovky není vůbec laciná. Proto, když se vám bude zdát řazení příliš těžkopádné a budete mít problém zařadit na některé rychlostní stupně, auto raději vůbec nekupujte. Určitě byste prodělali.
coca-cola na autě

Rozhodně byste před koupí neměli podceňovat ani kontrolu elektroinstalace. Nejen dnešní moderní auta, ale i ta deset dvacet let stará jsou doslova prošpikována kabely a z větší části fungují právě na elektřinu. V případě, že se ukáže elektroinstalace na některých úsecích problematická, nemusíte hned couvat z koupě. Některé opravy jsou relativně snadné a nestojí moc peněz, ale nefunguje-li v autě prakticky nic, co pohání elektřina, nemá cenu se tímto autem nadále zabývat. Nefunkční dioda na přístrojové desce je odpustitelná, vyšší rozsah potíží byste ale už rozhodně tolerovat neměli. Vyměnit kompletní elektroinstalaci totiž není žádný levný špás.