Poradíme vám, jak na zdravé hubnutí!

Vyzkoušejte ketonovou dietu recepty, které jsou uzpůsobeny pro zdravé hubnutí a jde to s nimi tak nějak snadno a hlavně rychle. Tedy, pokud dodržujete to, co dodržovat máte … Samotná ketonová dieta je založena na vyšším příjmu bílkovin, a naopak nižším příjmu tuků a sacharidů. Ano, slyšíte dobře, ani tuky, ani sacharidy nejsou vyloučeny, protože naše tělo potřebuje ke zdravému vývoji všechny tři složky. Jen je třeba u hubnutí je dostatečně upravit tak, aby největší podíl v naší stravě měly právě ony bílkoviny, které jsou základními stavebními „kameny“ v našem jídelníčku.

ryba jídlo

V poslední době je za nejjakostnější bílkovinu považována syrovátka. A právě proto, že je nejkvalitnějším zdrojem bílkovin, je velmi využívána v aktivním jídelníčku vrcholových sportovců. Dodá totiž vašemu tělesnému orgánu veškeré esenciální aminokyseliny, které jsou nezbytné pro správnou regeneraci svalové hmoty.

Důležitá je v dietním jídelníčku i vláknina, která rozmělňuje a změkčuje ve střevech potravu tak, aby snáze procházela a nepoškozovala střevní řečiště. Mezi důležité a přirozené zdroje vlákniny považujeme lněné semínko, které právě podporuje činnost střev a působí jako jakýsi „kartáč na trávicí trakt“. Navic obsahuje vysoký podíl Omega 3. Vybírat můžete hned ze dvou druhů, a to hnědého a jemně nazlátlého. Hnědé lněné semínko chutná vzdáleně po oříškách, kdežto zlaté je chuťově více máslové. upozorňujeme, že pro lepší stravitelnost a účinky je vhodné semínko důkladně rozmělnit, či rozmixovat.

lněná semínka

Potrava rychleji prochází až odchází z našeho těla ven a tím se snižuje možnost vstřebávání škodlivých toxinů ze střeva do tělního systému. Doporučujeme i sójový protein a čekankovou vlákninu, která působí jako probiotikum. Nápadů a návrhů bychom pro vás měli nespočet, ale není jednodušší, než se těžce orientovat v možnostech dietního stravování a receptech, si rovnou objednat balíček ketonové diety, který si uzpůsobíte přímo pro vaše potřeby? Samozřejmě vám se složením jídelníčku budeme nápomocni a vězte, že naši odborníci jsou velmi zkušení a rádi vám poradí.