Nepropadejte depresím

Špatná nálada a deprese není totéž. Špatnou náladou trpí někdy každý. Ne všechny dny jsou zalité sluncem. Někdy se vše nedaří, tak jak by si člověk představoval, a právě v takových chvílích vás může špatná nálada přepadnout. Není to nic z čeho byste si měli zoufat. Jiná situace nastává, pokud se o depresi skutečně jedná. Depresi můžete mít v různé intenzitě. Po lehkou až těžkou.

volnost

Pokud cítíte, že vám omezuje a ztěžuje život, nestyďte se a navštivte lékaře. Toto duševní onemocnění není žádné stigma. Za svůj problém se nemusíte stydět. Deprese se může projevit hlubokým smutkem, který nelze překonat žádnou pozitivní myšlenkou. Dostaví se bez příčiny nebo po traumatickém zážitku. Ne vždy je možné určit, jaký podnět onemocnění spustil. Nemoc člověka dokáže paralyzovat a vyřadit z běžných denních činností. Není to lenost ani nedostatek pevné vůle, jak by se mohlo někomu zdát. Příznaky deprese určitě nepřehlédnete. Únava, nespavost, úzkostné myšlenky, plačtivost i nechuť k jídlu může být projevem depresivních stavů. Depresi sami nespíš nepřekonáte.

deprese

Člověk s tímto duševním onemocněním se pohybuje v bludném kruhu. Pokud se u vás příznaky deprese projeví, nezdráhejte se vyhledat pomoci. Účinná moderní antidepresiva, která jsou v dnešní době k dispozici vám uleví. Převážná většina těchto léků nemá větší množství nežádoucích účinků než jiné léky. Musíte počítat s tím, že pokud vám lékař nasadí léčbu, účinky nepocítíte během několika dní. Účinek léčby může nastoupit v řádu tří i více týdnů. Onemocnění neřešte prášky na spaní nebo na uklidnění. Při dlouhodobějším užívání může na tyto léky vzniknout závislost. Při velmi lehkých depresích můžou úlevu přinést bylinkové čaje nebo bylinné tinktury. Nejvíce se osvědčily přípravky z chmele, kozlíku lékařského, meduňky nebo třezalky. Můžete také navštěvovat hodiny jógy nebo jiná meditační cvičení.