Kdy je vhodné koupit LED stropní svítidlo


Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že dnes bychom se již bez světla neobešli. Avšak zatímco naši předkové si museli vystačit s pochodněmi, dnes máme mnohem čistější a bezpečnější elektrické osvětlení. A je tak populární, že jej máme i několik druhů.

V posledních letech si začíná získávat stále více na oblibě LED stropní svítidlo. To se od běžného lustru liší tím, že místo klasických žárovek je zde světlo tvořeno speciálními LED zářivkami. Ty mají hned několik výhod.

20966-cl441-aba123-ct0000(5)-1500x1500

V první řadě vydávají mnohem intenzivnější světlo. Je jich tedy potřeba k osvětlení daného prostoru mnohem méně. Tím pádem se ušetří https://www.echo24.cz/a/SMnRz/jak-dani-google-finty-ktere-firme-usetri-miliardy-dolaru peníze, neboť jich není nutné kupovat tolik.

Další výhodou je i jejich podstatně delší životnost. Tím pádem je nemusíme tak často měnit a tedy i kupovat nové, což opět znamená, že ušetříme peníze. A to je rozhodně velmi silný argument pro jejich koupi.

Opomenout nemůžeme ani fakt, že spotřebují daleko méně elektrické energie, což opět znamená další úsporu peněz. Je tedy jasné, že jejich koupí se může ušetřit značná částka.

Ovšem jsou zde i určité nevýhody, které znamenají, že se přeci jen nehodí do všech domácností. Tou první je, že sice šetří energii, avšak až po přibližně deseti minutách provozu. To znamená, že pokud budete svítit méně než deset minut (což bývá časté například na toaletě), pak se, co se spotřeby týče, více vyplatí klasická žárovka.

20966-cl441-aba123-ct0000(4)-1500x1500

I intenzivní světlo, které LED vydává, může být v určitém případě i nevýhodou. Znamená totiž, že se příliš nehodí pro osvětlování malých místností, jako jsou nejrůznější komory, které najdeme v mnoha domech – světlo by zkrátka bylo příliš intenzivní a mohlo by dojít k poškození očí.

Je tedy jasné, že je potřeba pečlivě uvážit, který typ osvětlení bude pro kterou místnost v našem domě nejlepší, a podle toho vybírat. Přeci jen, možností máme na trhu dost, takže si vybere skutečně každý.