Dodržujte zdravý životní styl, budete šťastnější

Většina lidí si představuje, že zdraví životní styl znamená živit se pouze zeleninou a lít do sebe různé pochybné vitamínové suplementy. Tak to ale není. Toužíte-li po daleko zdravějším životě než doposud, nemusíte dělat žádné brutální změny, alespoň ne na začátku. Stačí začít s maličkostmi a s postupe času pak odbourávat další zlozvyky, které vám na zdraví příliš nepřidávají. Sami uvidíte, že je to s takovým přístupem daleko jednodušší, než kdybyste ze dne na den změnili svůj život k nepoznání. Pravděpodobně byste tak dlouho žít nedokázali.
Cvičení doma
Vašim prvním krokem by mělo být zbavit se ošklivých závislostí. Mezi ty největší samozřejmě patří závislost na cigaretách. Přestat kouřit na papíře vypadá vcelku jednoduše, ale reálně je to velice složitý úkol, který ne každý dokáže doklepat do zdárného konce. Chce to hodně vůle a sebezapírání, ale po dvou měsících vám už nepřijde, že jste, kdy kouřili. Stejně tak byste měli ze svého života odstranit alkohol, nebo alespoň výrazným způsobem omezit jeho konzumaci. Jednou za čas si dát skleničku něčeho dobrého rozhodně neuškodí, ale neměli byste to přehánět.
Protahování svalů
Nekouřit a nepít je dobrým základem, který se na vaše zdraví promítne obrovským způsobem. Chcete-li ale začít žít opravdu zdravě, měli byste k tomu přidat i pravidelný pohyb. Tím ale není myšlena cesta na nákupy, případně dokonce na záchod. Měli byste se věnovat ježdění na kole, běhání a dalším aerobním aktivitám, které posilují srdeční sval, jsou skvělé pro krevní oběh a v neposlední řadě zlepšují náladu. Když k tomu připojíte ještě lehké posilování, můžete si být jisti, že se nejenže budete lépe cítit, ale i tak vypadat. V případě, že vám dělá problémy donutit se k pohybu venku, klidně si objednejte domů rotoped nebo třeba veslařský trenažér, se kterými rovněž dokážete dosáhnout stejných výsledků, a to bez nutnosti být venku.