Co je rádi učí prarodiče?

Prarodiče mohou vnukům a vnučkám předat spoustu důležitého. Mohou je nejen nějakou dobu pohlídat a pohrát si s nimi, ale hodně je toho také naučit! Co například?
babička a dědeček
– zkušenostem ze života
Vzhledem k tomu, že jsou to lidé starší a mnohem více toho již zažili, mohou prarodiče svým vnoučatům předat životní zkušenosti, trochu té životní moudrosti. Poradí jim, jak se správně učit, jak překonávat stres v různých situacích. A hlavně jim připomínají, co je v životě tím nejdůležitějším. Že je to opravdu hlavně zdraví a šťastná rodina.
babička, vnouče a notebook
– historii rodiny i země
Informace předané vyprávěním babičky nebo dědy, to je něco jiného než informace z učebnic dějepisu. Mají spoustu osobních zážitků, historek, které v různé době zažili oni či někdo blízký. Poví mladým, co prožívala jejich rodina v období války, okupace. Co dělali oni a jejich příbuzní a kamarádi třeba v srpnu 1968, v době normalizace nebo po revoluci v listopadu 1989. Jak vypadali maminka tatínek jako děti, kam jezdili na prázdniny, kde měli svatbu a podobně. Taková vyprávění a prohlížení fotografií z rodinného alba mají vnoučata moc ráda. Prarodiče je mohou vzít také na „poznávací“ procházku či delší výlet a ukázat jim odkud pocházejí, zavzpomínat, kam rádi chodili.
dědeček s dětmi u moře
– praktickým dovednostem
Vnoučata jsou také dobrými a šikovnými parťáky v kuchyni či na zahradě. Na oplátku naučí prarodiče třeba něco nového z oblasti elektroniky, práci s mobilem, tabletem. Babička a děda je zase naučí starat se o různá domácí zvířata. Mladí mohou najít krásnou zálibu, koníčka na celý život. Nebo objeví díky prarodičům vlohy a lásku k nějakému povolání, řemeslu svých předků. A pak v rodinné tradici pokračují.

– humoru
Děti se s veselými prarodiči naučí i to, jak se bavit, jak používat humor. Ve společnosti zábavných babiček a dědečků děti pochopí, že sranda může být i s lidmi trochu staršími!