Bez poskytovatelů Internetu by to nešlo

Bez Internetu si svůj život nedovedeme představit. Podle statistických údajů z roku 2017 je v České republice připojeno více než 75 procent domácností, největší objem tvoří Praha https://www.pranet.cz/ a další velká města, jako je Brno, Ostrava a Hradec Králové. Za rok 2016 byl v souvislosti s Internetem uskutečněn finanční tok za téměř 200 miliard korun, což vytvořilo základ pro více než 4 procenta hrubého domácího produktu. Jaké jsou v Česku nejvíce vytížené služby „on-line“ a ve kterých hodinách se nejvíce využívají?
sítě internetu
8:00 – tato hodina je obvyklým časem, kdy se rozjíždí webové servery na plné obrátky především na pracovištích. Zatímco dětem a studentům začíná ve všedních dnech školní výuka a senioři v poklidu snídají nebo nakupují, kancelářské provozy žhaví především e-maily. Mailové služby dostávají nejvíce zabrat právě v tuto dobu.
9:00 – Webový prostor zažívá mírný útlum, kdo v tuto hodinu stahuje větší objem dat, má volnou cestu a rychlý přístup. Většina lidí je zaměstnána v pracovním procesu.
11:00 – Největší objem dat zaznamenávají kolem jedenácté vyhledávače, v Česku je nejpopulárnější Google a na druhém místě Seznam. Pracovní proces se láme do své druhé třetiny a čas před obědem je ideální dobou k vyřizování objednávek a zakázek. Nejvíce obchodních transakcí se uskuteční mezi desátou a jedenáctou.
14:00 – Přestávka na svačinu bývá využívána lidmi ve většině firem ke čtení zpravodajských serverů. Nejvíce zpráv se v Česku přetřásá v tuto hodinu, dokonce více, než u večerní televizní zpravodajské relace.
16:00 – většině z nás končí pracovní proces a nejvytíženější bývají weby se zprávami o počasí.
cyber pondělí
17:00 – začíná večerní špička, po páté hodině je největší zájem o stahování a sledování krátkého videa, hudby a filmů a před šestou se v domácnostech nejčastěji objednává zboží v e-shopech.
19:00 – největšímu zájmu se těší zábava, mezi nezletilými především hry a sdílení informací na sociálních sítích.
20:00 – obrovský objem dat putuje mezi klienty a servery ohledně reklamy, vyhledávání informací o výrobcích, ubytování, restauracích, dopravě a turistických zajímavostech.
21:00 – přichází na řadu erotika a sex – mezi devátou a desátou hodinou večerní jsou takto zaměřené weby doslova přetížené.