Zvládněte nástup do školky s úsměvem!

Každý rodič se děsí scén, kdy mu jeho dítko bude ráno po příchodu do budovy školky viset na krku, ani za Boha se nebude chtít pustit a bude ho s usedavým pláčem či hysterickým řevem přesvědčovat o tom, aby jej do té „hrozné“ školky nedával a vzal ho zpátky s sebou domů. Pak se na scéně pravděpodobně objeví učitelka z mateřské školky, která začne dítě i Vás přesvědčovat o tom, že vše bude v pořádku, že můžete jako rodič „klidně“ odejít, že se dítě brzy uklidní. A ve většině případů má skutečně pravdu.
procházka v listí
První velká životní změna
Pro děti je nástup do školky většinou největší změnou v jejich dosavadním poklidném životě s maminkou. Najednou se ocitá mezi mnoha cizími dětmi a cizími dospělými a cítí zkrátka strach a úzkost. Není divu, že většina dětí v takovýchto okamžicích pláče. Většina školek nabízí rodičům možnost, jak dítě postupně na chození do školy navyknout. První den bývá dítě ve školce jen třeba dvě hodiny a může tam být i s rodiči. V následujících dnech se bude jeho pobyt zde postupně prodlužovat a samozřejmě zde bude bez rodičů. Je dobré, pokud si ho v prvních dnech můžete domů brát po obědě.
kreslené děti
Je důležité, abyste si jako rodiče byli svým rozhodnutím jistí, pokud dítě vycítí Vaší nejistotu a pochybnosti o správnosti tohoto kroku, spíše Vám bude najevo dávat svou nespokojenost.
Bude se cítit nejisté. Buďte trpělivý a určitě i vy se přes počáteční nepříjemné okamžiky přenesete a dítě bude brzy ve školce spokojené.
Vytrvejte a vysvětlujte!

Připravte se na to, že možná několik dní budete stále do kola slýchat větu: „Mami, já nechci do školky!“ Nezlobte se proto na dítě, mluvte s ním o školce, zeptejte se ho na důvody, proč do školky nechce. Vysvětlete mu, že tam chodí protože, vy musíte vydělat korunky. Ujistěte ho, že si ho vždy zase vyzvednete. Nikdy dítěti školkou nevyhrožujte. Školka přece není za trest! Spíš zkuste dítěti nabídnout, že si do školky může vzít svou oblíbenou hračku, nebo mu nabídněte drobnou odměnu za to, když bude ve školce hodné. Dítě chvalte a jistě se brzy dočkáte okamžiku, kdy dítě řekne, že se do školky těší!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup