Pečujte o bazén díky chemií


Starat se o zahradní bazén není vůbec snadné. Pokud jste si předem říkali, že ho stačí pouze koupit, napustit a užívat si v něm nabízenou pohodu, pravděpodobně se vám tato teorie už první týden vašeho koupání nepotvrdila. Abyste měli jeho vodu vždy takovou, která by už na pohled působila zdravotně v pořádku a perfektně čistá, musíte dbát na to, jakou chemii si koupit a kdy ji opět doplnit.

žena plave pod vodou

..1 Nejdříve srovnejte pH

Překvapila vás informace, že chemie nebude účinkovat sama od sebe? Ve své podstatě tomu tak je, protože každý chemický přípravek potřebuje mít dobře připravenou vodu k tomu, aby mohl účinkovat. To znamená, že je nutné srovnat pH do požadované hodnoty. Pomocí testeru vždy zjistěte, jestli je v rovnováze. Pokud není, vyberte si z nabídky přípravek na jeho úpravu.

..2 Nutná chlorace

Výskyt chlorové složky má v bazénové vodě svůj důvod. Chlor udrží vodu v dostatečné desinfekci, projasní její vzhled a zabrání vzniku hnědých řas. Abyste se tedy nesetkali se zakalenou vodou, vsaďte na přípravek zvaný Chlornan sodný , který se postará o dostatečnou chloraci vaší vody. Jedná se o ověřený a často používaný druh chemie, který vám hladinu chloru srovná do takové míry, že se nesetkáte s jejím znečištěním.

Neobsahuje téměř žádné železité ionty, které se běžně ve vodě vyskytují, pokud se v něm chemie nenachází. Vaše voda se tedy nesetká se zakalením, protože chlorová složka její stav udrží v rovnováze a čistotě.
oválný bazén

..3 Hlídejte pořád situaci

I když uděláte všechno správně a budete mít na nějaký čas od čištění bazénové vody klid, nesmíte zapomínat na to, že se k tomuto procesu budete muset vrátit. Pomocí šikovných a všude prodávaných testerů pH nebo Cl vždy hlídejte to, jaká je jejich hladina ve vaší vodě.

Díky správnému postupu udržíte pH vždy v normě a rovněž i chlorovou složku, bez které by vaše voda v bazénu nebyla tak nádherná a pro všechny vaše nejbližší i naprosto ukázková.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup