Jak zabráníte nejhoršímu

Když už se dostanete do situace, která se dá přirovnat k živoření, potom se musíte okamžitě zvednout z pomyslného dna. Nesmíte upadnout do lhostejnosti k sobě samému! Samozřejmě, že první, co Vás napadá, jsou myšlenky na to, co by bylo, kdybyste tenkrát udělali věci jinak. Je to přirozené uvažování, ale nesmíte u něj zůstávat déle, než je nutné.
Jinak se dostanete do potíží daleko závažnějších, než je jen nedostatek peněz.
pomoc bezdomovci.png
Určitě Vás trochu pobouřilo slovo jen. Ale peníze opravdu nejsou všechno na světě. Máte přece blízké osoby, kamarády, rodinu, ale také pomáhající instituce, které podají pomocnou ruku bez zbytečného vyptávání a úřadování.
Ale na druhou stranu musíte projevit dobrou vůli chtít věci změnit k lepšímu! Víte co? Když Vám bude nejhůře a budete mít pocit, že Vás už nikdo nezachrání, vyhledejte odbornou pomoc psychologa. Na tom není nic špatného. Třeba je Vaše mysl zahlcena hrůzostrašnými myšlenkami, které nedávají prostor myšlenkám povzbuzujícím. Nic není ztraceno, když máte chuť změnit svou svízelnou životní situaci, která se týká, třeba právě peněz. Nejhorší, co Vás ještě může potkat, by bylo na cestě, kdybyste se neprobudili z toho hrozného snu reálných rozměrů!
Musíte odvrátit to nejhorší!
· Vyhledejte nejzávažnější problém.
· Začněte jej řešit.
· Použijte rozum.
· Dejte si pro a proti. Stanovte si priority.
otazník na obličeji.jpg
Ne, nejsou to jen naučené fráze, které o ničem nevypovídají. Jsou to fráze z praxe! K odpíchnutí ode dna potřebujete ty zatracené peníze. Tak si je půjčte od nebankovního sektoru, který má skvělé podmínky pro schválení úvěru. A potom jděte krok po kroku a stoupejte. Práce, bydlení, splácení dluhu. Bude to dlouhá cesta, ale správná a osvobozující od problémů. Tou se musíte dát, abyste zvládli svou svízelnou situaci nahradit plnohodnotným životem.