Jak vylepšit dětský pokojíček?

1) jednoduchost jako základ úspěchu

Dětský pokoj mnohdy svádí k zaplnění každého místečka roztomilými dekoracemi a nábytkem. Děti potřebují ale také prostor a místo pro rozkvět fantazie. Vsaďte na jednoduchost a hravost. Pokoj nepřehlcujte věcmi a uvidíte, jak si tam dítko vyhraje.

2) přizvěte potomka na pomoc s uspořádáváním

K výbavě i následnému uspořádávání přizvěte i malého dětského obyvatele pokoje. V pokojíčku bude trávit čas především on, takže jeho hlasy a nápady vezměte také v potaz. Ve vaší režii by měla být bezpečnost a funkčnost jednotlivých kusů. Ale například barvu nebo vzor si může dítko vybrat samo. 

Tip: myslete na to, aby potomek dobře dosáhl na poličky

dítě

3) uchovejte prostor pro hru

Malé děti jsou hravé a fantazie jim jede na plné obrátky. Není proto divu, pokud postel poslouží jako loď na rozbouřeném moři a křesílko jako sedačka závodního auta. Pokud to jde a neohrožuje to bezpečnost, fantazii jim netlumte a ponechte prostor pro tvořivost a hru. Do pokoje můžete přidat i malé žebřiny, žíněnku nebo malou horolezeckou stěnu.

4) více menších světýlek

Do dětského pokoje je vhodnější pořídit více menších světýlek. A pokud některé z nich budou měnit barvy, potomek bude nadšený.  Myslete také na detaily, nad dveře zavěste pirátskou vlajku nebo světelný lampion.

kostky

5) velký úložný prostor

Pravdou je, že děti mají menší boty a oblečení, než my dospělí. Ovšem čeho mají hodně jsou hračky. Při koupi šatní skříně i plánování úložných prostor na to myslete. Investujte do hezkých boxů na hračky, aby si dítko po sobě uklízelo.

6) odpočinkový koutek

V dětském pokojíčku by neměl chybět odpočinkový nebo chcete-li relaxační koutek. Místo, kde mohou děti po dlouhé hře, opět nabrat sílu. Může to být malé křesílko v rohu místnosti nebo sedací vak. Oblíbené jsou také malé sedací pohovky.

Přejeme vám, aby zařizování dětského pokoje byla zábava a potomkovi se v něm líbilo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup