Družstevní byt

Pokud chcete bydlet ve vlastním, ale nemáte moc financí, tak řešením může být družstevní byt. Ten zvládnete splácet díky hypotéce bez větších příjmů.

Družstevní byt

Několik výhod

Spousta lidí ihned při výběru nemovitosti tyto byty vyřadí ze svého hledáčku kvůli pochybnostem, což je ale škoda, protože u pěkných bytů se není čeho bát. Nemusíte se bát vlastnictví, protože se jedná o propracovaný systém, ve kterém jsou družstevníci a celé družstvo, přičemž systém je ošetřen zákonem, takže se vůbec nemusíte bát, že byste byli nějak ošizeni. Co se týče výdajů, tak může pozorovat výrazně nižší cenu, a proto si je můžou dovolit i lidé s nižším příjmem.

moderní bydlení

A proto jsou velice populární u mladých lidí, protože ty jsou teprve na začátku své kariéry, a navíc nemají moc našetřených peněz, takže při výběru vlastního bydlení jsou částečně finančně omezení. Družstevní byt může být pěkný a moderně vybavený, takže se Vám v něm bude příjemně bydlet a nemusíte se bát žádných strašáků v podobě špatného stavu. Jak vidíte, tak družstevní byty jsou často podceňované, ovšem může se jednat o dokonalé bydlení.

Hypotéka

U družstevního bytu můžete bydlet pod družstvem, což znamená, že mu budete muset platit určitou částku. Druhou možností, jenž se z dlouhodobého hlediska vyplatí určitě více je osobní vlastnictví, na které se zaměříme. Přeci jen je lepší mít jistotu a bydlet si hezky ve svém. I u tohoto typu bytu potřebujete jisté finanční prostředky, jenž spousta lidí nemá, a proto si je musí půjčit. Družstva na ně bohužel většinou nepůjčí, a proto je tu hypotéka družstevní byt, která je výhodná, a proto ji nepřeplatíte o nehoráznou částku.

dům za peníze

Nyní prochází výhoda v tom, že se mnohdy dá odkoupit od družstva určitá část, což je ve finále velice výhodné. Vzhledem k faktu, že nekupujte celou majetkovou část nemovitost, tak je zapotřebí individuální spočítání hypotéky a vystavení smlouvy. To pro profesionální společnost není žádný problém, takže se s Vámi na všem domluví a najde pro Vás nejlepší řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup