Baby shower – originální dárek pro těhotné

Že jste se s tímto pojmem doposud nesetkali? To je ale velká škoda. Přesně tohle by totiž mohl být ten nejoriginálnější dárek pro těhotné ženy.

Pokud stále nevíte, o co že se to vlastně jedná, pojďme si to vysvětlit. Jedná se o jakousi párty na oslavu miminka, která se koná ještě před porodem. Tento trend pochází samozřejmě z ciziny, kde je taková párty naprosto samozřejmá. U nás se zatím teprve rozvíjí. Myšlenka je však velmi zajímavá. Pro Českou republiku je typická oslava až po narození miminka. To však může být pro některé ženy nepříjemné, neboť chtějí mít po porodu klid a čas na zotavení se.

dárek pro těhulku

Tato párty se však pořádá zhruba 4 týdny před narozením miminka. Pokud tedy přemýšlíte, čím kamarádce udělat radost, neváhejte a jděte do toho. Předem se s ní však poraďte. Nedělejte to jako akci na slepo, to by se taky nemuselo povést tak, jak byste chtěla.

Zásady pro pořádání baby shower

  • Takového večírku se účastní spíše ženy. Mělo by to být ženské odpoledne, během kterého probírají témata týkající se dětí a porodu.
  • Výzdobu zvolte podle pohlaví miminka. Jestliže tak nastávající maminka očekává chlapečka, bude párty probíhat v modrých barvách, jestliže holčičku bude probíhat v růžových barvách.
  • Poraďte se s nastávající maminkou ohledně toho, co by pro miminko ještě potřebovala. Díky tomu dáte typ na ty nejvhodnější dárky. Každý host by měl ze slušnosti nějaký dárek přinést.

milé těhotenství

  • Vyrobte originální pozvánky. Na pozvánkách nesmí chybě samozřejmě datum, čas, místo konání a požadavek na potvrzení účasti.
  • Připravte program. Můžete nakoupit bílá body a fixy na textil, každá z návštěvnic namaluje jeden originální kousek. Dále můžete rozdat papírky a každá z návštěvnic vyrobí pro maminku kupon – například na úklid zdarma, večerní hlídání, nákup až do domu… Takovou pomoc maminka zaručeně ocení. Společně můžete mamince vyrobit také plenkový dort, který je velice originálním dárkem. Možností je velká spousta.