Některé autožárovky mohou mít delší životnost, nebo vydávat více světla

Od žádné autožárovky nemůžete očekávat, že bude zároveň mimořádně svítit a převyšovat svým výkonem všechny ostatní modely na trhu a současně ji budete mít ve světlometu po zbytek života. Musíte si vybrat buď jedno, nebo druhé – sílu osvitu, anebo delší dobu provozu. A jestliže opravdu očekáváte garanci jednoho z těchto parametrů, které jsou proti sobě postavené na misce vah, spoléhejte na některou z osvědčených značek výrobců, jež jsou mistry svého oboru, a nabízené vlastnosti svých výrobků opravdu dodržují.
jízda za deště ve městě

Čemu dát přednost – délce svícení nebo výkonu

Pro denní svícení a pro kratší jízdy, zvláště v městském provozu na osvětlené vozovce obvykle postačí běžný standard pro halogenové žárovky, který je již několik desítek let limitován legislativně. Všechny výrobky musí mít předepsaný maximální světelný tok zhruba 1500 lumen, ale spodní hranice stanovena není. Stejně tak je tolerováno poměrně široké rozpětí barvy světla, které je vymezeno přibližně mezi 3000 – 4200 K. Pokud patříte k řidičům, kteří nic mimořádného od autožárovky neočekávají, můžete využít výhodu značkových výrobků Osram Ultra Life, které lépe odolávají mechanickému chvění vlákna při jízdě, a vydrží pracovat o několik let déle. Znamená to pak úsporu nákladů při výměnách vadných žárovek, zvláště prováděných v autoservisech.
Mercedes kabriolet na silnici

Časté noční jízdy na delší vzdálenosti, jízdy po dálnici a v místech, kde je špatně viditelná pravá krajnice, případně kde je zvýšený pohyb chodců a komplikované dopravní situace za snížené viditelnosti, znamenají pro každého řidiče zvýšení hladiny stresu, vyčerpání a únavu, která může být i příčinou vzniku nebezpečné dopravní situace. Tehdy se vyplatí zvážit výkonnější, ale zároveň povolené světelné zdroje, např. Osram Night Breaker Laser. Více světla je sice na úkor životnosti vlákna, ale jízda je bezpečnější a hlavně příjemnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup