Domácí posilovna

Důvodů proč nechodit do specializovaných fitness institucí najde každý z nás hodně. V přední řadě je to ale naše pohodlnost. Shodit kila, nabrat svaly a dostat se do formy chceme ale snad úplně všichni. Proč si tedy nezacvičit v pohodlí domova?
Můj režim
Občerstvení máte v kuchyni, sprchu v koupelně, oblečení ve skříni. Nikam se nepřesouváte, necestujete, nesháníte hlídání pro děti. Pusťte si muziku, film, seriál nebo si jen tak povídejte s partnerem. A u toho cvičte. Cviky a rady najdete přeci na internetu. A náčiní? Toho je nepřeberně, výběr záleží na vašich možnostech.
cvičení ve dvou 
A jak vypadá vaše posilovna?
I v malém bytě si můžete zařídit soukromou tělocvičnu. Karimatku složíte a rozložíte všude. Vyvrtat díru do stropu a na kovové oko zavěsit kruhy nebo hrazdičku zvládne také skoro každý trochu zručný a pohybuchtivý jedinec. V úložných prostorách pod postelí nebo v gauči se dají skladovat činky a další drobnější náčiní. Ti z vás, kteří bydlí v bytech a domech, kde je dostatek prostoru, mohou mít svoje fitko obohacené i o nejrůznější trenažery.
malá čínka 
Co si mohu pořídit?
Výběr je široký, záleží na vašich konkrétních možnostech, potřebách a preferencích. Zde uvádíme několik tipů:
·         cvičební podložka (karimatka) je základ, který by ve vaší posilovně neměl chybět. Hodí se nejen k posilování, ale také k protažení a relaxaci.
·         činky nejrůznějších hmotností a typů slouží k zesílení zejména bicepsových a tricepsových svalů
·         posilovací gumy jsou skladné a nabízejí širokou škálu využití
·         cvičební míč je ideálním pomocníkem v boji proti bolavým zádům. Nejenže je možné na něm provádět mnoho originálních posilovacích cviků, napomáhá i k celkovému zpevnění a správnému posedu.
·         závěsné posilovací popruhy se dají zachytit na kovové oko ve stropě. Mají mnohostranné využití a po cvičení je můžete uklidit třeba do skříně
·         závěsná hrazdička vás prověří zejména ve shybech a přednosech
·         nejrůznější trenažery (rotopedy, běžící pásy apod.)

4.7/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup